Czas trwania 4 semestry
Zakończenie rekrutacji 23 02 2021 (Dołącz jeszcze do tej grupy)
Planowany zjazd i inauguracja 20-21.03.2021
Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu - NAJNIŻSZE CZESNE W REGIONIE
Studia prowadzone zgodnie w wymogami ministerialnymi.
Nawet do 80% dofinansowania z Urzędu Pracy i PFRON.
Specjalizacja w Dziedzinie Pielęgniarstwa Onkologicznego dla Pielęgniarek
lub Specjalizacja w dziedzinie Pielęgniarstwa Internistycznego dla Pielęgniarek 3300 zł
lub Specjalizacja w Dziedzinie Pielęgniarstwa Rodzinnego dla Pielęgniarek 3300 zł
lub Specjalizacja w Dziedzinie Pielęgniarstwa Paliatywnego dla Pielęgniarek 3300 zł
Czas trwania specjalizacji: 4 semestry
Cel specjalizacji:
Przygotowanie pielęgniarki do pełnienia specjalistycznej, profesjonalnej opieki nad chorym z chorobą nowotworową.
Łączna liczba godzin wynosi 980 godzin dydaktycznych.Liczba godzin w bloku ogólnozawodowym wynosi 330 godzin.Liczba godzin w bloku specjalistycznym wynosi 650 godzin, w tym w części teoretycznej 300 godzin, w części praktycznej 350 godzin.
Wykładowcy:
Zajęcia prowadzone są przez Wykładowców akademickich, doświadczonych Praktyków, Ekspertów i Specjalistów z zakresu Pielęgniarstwa.
Absolwent umie:
Scharakteryzować najczęściej występujące nowotwory w Polsce i na świecie. Scharakteryzować organizację opieki nad chorym onkologicznie w Polsce i na świecie. Omówić rolę pielęgniarki w "leczeniu" niekonwencjonalnym. Omówić psychospołeczne i duchowe konsekwencje choroby nowotworowej. Sformułować diagnozę pielęgniarską. Planować opiekę pielęgniarską nad chorym i jego rodziną.
Propagować zachowania prozdrowotne. Opracować i realizować programy edukacyjno-profilaktyczne. Oceniać skuteczność podjętych działań. Przygotować pacjenta do specjalistycznych badań diagnostycznych. Scharakteryzować różne metody leczenia chorób nowotworowych. Przygotować chorego z chorobą nowotworową do leczenia (chirurgicznego, promieniami, cytostatykami). Pielęgnować chorego po zabiegu chirurgicznym, po radioterapii, po leczeniu cytostatykami. Pielęgnować chorego z powikłaniami spowodowanymi leczeniem choroby nowotworowej. Przedstawić stany naglące w onkologii. Edukować pacjentów i ich rodziny w zakresie stosowania odpowiedniej diety. Stosować rehabilitację i udogodnienia dostosowane do potrzeb chorego. Wskazać zadania pielęgniarki w prowadzeniu różnego rodzaju rehabilitacji. Mobilizować pacjenta do świadomego udziału w procesie leczniczo-pielęgnacyjnym. Dobrać indywidualnie, zależnie od stanu pacjenta, właściwą technikę kontaktu terapeutycznego. Wyznaczyć priorytety pielęgnacyjne w opiece paliatywnej. Szanować przekonania religijne i kulturowe pacjenta. Uczestniczyć w sprawowaniu opieki paliatywnej nad chorym i jego rodziną. Omówić zasady zwalczania bólu nowotworowego. Klasyfikować środki przeciwbólowe według zaleceń światowej organizacji zdrowia (WHO). Wspomagać chorego w dążeniu do maksymalizacji jakości życia.
Wymagane dokumenty:
Dodatkowe informacje:
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W:
WYŻSZEJ SZKOLE NAUK O ZDROWIU
ul. Jagiellońska 4, Bydgoszcz
SANTANDER BANK POLSKA S.A. 95 1090 1072 0000 0001 3443 2359
w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko, specjalizacja i miasto kształcenia:
(np. Jan Kowalski/Onkologiczne/Bydgoszcz)
Całkowity koszt:
3900 zł
Promocja do 26 01 2021
3500 zł
Inni wybrali również: