Wymagania:
Osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku Kosmetologia musi posiadać kwalifikację pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia (lub jej pokrewnych) oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku.
Stypendia:
Już blisko 30% Studentów WSNoZ to Stypendyści. Uczelnia wspiera nie tylko osoby o wybitnych wynikach w nauce, ale także osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Wierzymy, że każdemu należy się równy dostęp do szkolnictwawyższego, dlatego program stypendialny zbudowany jest tak, aby odpowiadać na potrzeby naszych obecnych i przyszłych Studentów.
13 lat doświadczenia w nauczaniu Kosmetologii
Studia magisterskie na kierunku Kosmetologia oparte są na filarach Kosmetologii Nowoczesnej – innowacyjnych studiów licencjackich. Zaliczamy do nich między innymi:
- program studiów dostosowany do wymagań rynku pracy,
- nowoczesne nauczanie,
- profesjonalną kadrę akademicką,
- certyfikowane kursy i szkolenia,
- praktyki w Instytucie Kosmetologii,
- wysokiej jakości wyposażenie Pracowni Kosmetycznej,
- współpracę z najlepszymi markami w branży kosmetologicznej,
- coroczne wyjazdy na kongresy kosmetologiczne.
Co po studiach?
Absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia w Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu są rozchwytywani na rynku pracy ze względu na posiadane umiejętności praktyczne ale też wiedzę z zakresu kosmetologii nowoczesnej i pielęgnacyjnej, kosmetologii i medycyny estetycznej, dermatologii, nowoczesnej aparatury w kosmetologii dzięki czemu mogą kompleksowo zadbać o zdrowie i urodę swych przyszłych klientów.
Absolwent studiów zawodowych na kierunku kosmetologia, dzięki uzyskanemu wykształceniu z zakresu nauk humanistycznych, przyrodniczych i społecznych oraz opanowaniu złożonych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej w dziedzinie pielęgnowania urody i powstrzymywania procesów starzenia oraz profilaktyki zdrowia, powinien posiadać kwalifikacje niezbędne do właściwego zaplanowania i świadomego prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających oraz podstawowych zabiegów leczniczych. Mając świadomość współodpowiedzialności za zdrowie i wygląd pacjenta, powinien wykonywać swój zawód ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej i odpowiednimi uregulowaniami prawnymi.
Kosmetolodzy są przygotowani do nawiązywania współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne (pielęgnacyjne i profesjonalne) oraz kierowania i zarządzania procesami produkcji preparatów kosmetycznych. Powinni uczestniczyć w systematycznym doskonaleniu poziomu zawodowego i wiedzy, poprzez podjęcie studiów podyplomowych, badań naukowych i zdobywaniu stopni naukowych.