studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne
Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna
Zostań Studentką/Studentem Nowoczesnej Kosmetologii Estetycznej już dziś

 Zarezerwuj sobie miejsce 513 011 492 a dokumenty donieś później

Image

1. Naukowa Konferencja Podologiczna w Bydgoszczy, ogranizowana przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu, to wydarzenie, którego uczestnikiem powinien zostać każdy podolog w Polsce. 

Studenci Nowoczesnej Kosmetologii Estetycznej - bez żadnych opłat!
(wymagany zakup BEZPŁATNEGO biletu)

| REKRUTACJA DO KOŃCA LISTOPADA

Najniższe czesne w regionie

Czesne: 650 zł
Rezerwacja miejsc i promocja czesnego do 26 02 2019: 590 zł 
Dołącz jeszcze do tej grupy

Wpisowe 0 zł ważne do 26 02 2019

Rekrutacja do końca listopada

Decyduje kolejność zgłoszeń


Okres nauki: 2 lata (4 semestry)
Tryb: stacjonarny lub niestacjonarny 
Uwaga:
Przyjmujemy również studentów na I, II, III i IV semestr z innych Uczleni w ciągu całego roku akademickiego, kształcących się na kierunku Kosmetologia.

Nabór także na Indywidualny Toky Studiów.

Image

Zajęcia praktycze na studiach Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna,
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, Jagiellońska 4

| WAŻNE INFORMACJE

Koszt studiów
Szczegóły harmonogram opłat dla studiów I stopnia dostępny: TUTAJ
Koncepcja kształcenia
Wymagane dokumenty rekrutacyjne
Obszary specjalizacyjne
Informacje i zapisy
Image

1. Naukowa Konferencja Podologiczna w Bydgoszczy, ogranizowana przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu, to wydarzenie, którego uczestnikiem powinien zostać każdy podolog w Polsce. 

Studenci Nowoczesnej Kosmetologii Estetycznej - bez żadnych opłat!
(wymagany zakup BEZPŁATNEGO biletu)

OFERTA SPECJALNA

Do 26 02 2019 możesz podjąć studia magisterskie na kierunku Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna z dowolnie wybranymi studiami podyplomowymi lub Policealną Szkołą Kosmetyczną "w pakiecie"!

Oszczędź czas i pieniądze - tylko dla naszych studentów 2 dyplomy w 2 lata! Istnieje możliwość zaliczenia z góry części przedmiotów - dowiedz się więcej w Rektoracie Uczelni.

OFERTA SPECJALNA

TYLKO DLA KANDYDATÓW NA STUDIA

TYLKO DO 26 02 2019, WYBRANE KURSY KOSMETYCZNE - 25%! ZAPISZ SIĘ NA STUDIA I WYBIERZ SWÓJ KURS:

Stylizacja paznokci, Przedłużanie rzęs metodą 1:1, Przedłużanie rzęs metodą 2D/3D, Manicure hybrydowy, Kurs podologiczny,

TYLKO DLA OSÓB, KTÓRE ZAPISZĄ SIĘ DO KOŃCA LIPCA, W PROGRAMIE NAUCZANIA KURSY: Zagęszczanie rzęs metodą 1:1, MICROBLADING!.

TYLKO DLA KANDYDATÓW NA STUDIA

OFERTA DODATKOWA DLA STUDENTÓW WSNoZ

Połącz studia licencjackie z kształceniem w Policealnej Szkole Kosmetycznej. Do 26 02 2019 możesz zapisać się do Policealnej Szkoły Kosmetycznej i kształcić się w niej bezpłatnie. Zdobądź tytuł Technika Usług Kosmetycznych w 2 lata - połącz studia magisterskie z kształceniem policealnym! Czesne za studia magisterskie - 10%! 

OFERTA DODATKOWA DLA STUDENTÓW WSNoZ

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE A DOKUMENTY DONIEŚ PÓŹNIEJ

Image

Zajęcia praktycze na studiach Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna,
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, Jagiellońska 4

Image

Zajęcia praktycze na studiach Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna,
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, Jagiellońska 4

| Czym jest Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna i Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu?

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to Prywatna Uczelnia Medyczna, która kształci wysokokwalifikowaną kadrę Kosmetologów na kierunku Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna, studiach zarówno licencjackich jak i magisterskich w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

W Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy kładziony jest szczególny nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do pracy na stanowisku Kosmetologa: udostępniając jedną  z najnowocześniejszych pracowni kosmetycznych w Polsce oraz wykwalifikowaną kadrę wykładowców-praktyków. Studenci w toku studiów uczą się wykonywania nowoczesnych i najbardziej pożądanych przez klientów zabiegów, pracując na nowoczesnym sprzęcie oraz wykorzystując znane i ekskluzywne marki kosmetyków. Nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystują podczas praktyk zawodowych w gabinetach kosmetologicznych.
 
Nowoczesna Kosmetologia Estetyczna to naukowe podejście do piękna. Studia zapewniają wiedzę z dziedziny dermatologii, produkcji kosmetyków, ich dystrybucji, a przede wszystkim umiejętności pozwalające na wykonywanie nieszablonowych zabiegów. Studenci podczas procesu kształcenia korzystają z specjalistycznego sprzętu w pracowni kosmetycznej i laboratorium. 

Co nowego w Nowoczesnej Kosmetologii Estetycznej:
 • Nowy program studiów - kosmetologia rozwija się bardzo dynamicznie i nasze studia zmieniają się po to, żeby sprostać wymaganiom nowoczesnego gabinetu. W nowym programie studiów znajduje się więcej godzin praktycznych, ze szczególnym naciskiem na godziny spędzone w pracowni kosmetycznej. Zmieniliśmy również rozplanowanie przedmiotów w ciągu trzech lat, w taki sposób, żeby już od pierwszego semestru studiów studenci mogli uczestniczyć w pełnej gamie zajęć. W trzecim semestrze studenci deklaruja obszar specjalizacyjny i sami wybierają jakie przedmioty są dla nich najbardziej interesujące.
 • Certyfikowane kursy w ramach studiów - obecny rynek pracy od kosmetologów wymaga wielu kwalifikacji poza dyplomem wyższej uczelni. Studenci Kosmetologii Nowoczesnej w ramach studiów będą przechodzić podstawowe szkolenia, takie jak: zdobienie i stylizacja paznokci (3 metody: żel, akryl i hybryda) lub przedłużanie rzęs metodą 1:1. Poza tym w ofercie uczelni znajduję się wiele specjalistycznych kursów (makijaż permanentny, hiperpigmentacja, zabiegi aparaturowe na twarz i ciało, itd.), z których studenci i absolwenci mogą wziąć udział za 80% ich ceny rynkowej.
 • Kongres i targi kosmetologiczne LNE - w ramach współpracy z Les Nouvelles Esthetiques (LNE) - studenci Nowej Kosmetologii biorą udział w Międzynarodowym Kongresie i Targach kosmetyczne LNE & SPA w Krakowie. 
 • Akademicka Pracownia Kosmetologiczna - miejsce pracy kosmetologa jest przede wszystkim w gabinecie. Dołożyliśmy najwyższych starań, aby stworzyć dla naszych studentów najwyższej jakości środowisko pracy, wyposażając pracownię w nowoczesne sprzęty i kosmetyki, oferując tym samym zajęcia praktyczne w jednej z najnowocześniejszych pracowni kosmetologicznych w Polsce. 

| Dla kogo?

Osoba ubiegająca się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunku Kosmetologia musi posiadać kwalifikację pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia (lub jej pokrewnych) oraz kompetencje niezbędne do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia na tym kierunku.

| 13 lat doświadczenia w Kosmetologii

Studia magisterskie na kierunku Kosmetologia oparte są na filarach Kosmetologii Nowoczesnej – innowacyjnych studiów licencjackich. Zaliczamy do nich między innymi:

 • program studiów dostosowany do wymagań rynku pracy,
 • nowoczesne nauczanie,
 • profesjonalną kadrę akademicką,
 • certyfikowane kursy i szkolenia,
 • praktyki w Instytucie Kosmetologii,
 • wysokiej jakości wyposażenie Pracowni Kosmetycznej,
 • współpracę z najlepszymi markami w branży kosmetologicznej,
 • coroczne wyjazdy na kongresy kosmetologiczne.

| NASI ABSOLWENCI

SYLWETKA ABSOLWENTA:
 
Absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia w Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu są rozchwytywani na rynku pracy ze względu na posiadane umiejętności praktyczne ale też wiedzę z zakresu kosmetologii nowoczesnej i pielęgnacyjnej, kosmetologii i medycyny estetycznej, dermatologii, nowoczesnej aparatury w kosmetologii dzięki czemu mogą kompleksowo zadbać o zdrowie i urodę swych przyszłych klientów.
 
Absolwent studiów zawodowych na kierunku kosmetologia, dzięki uzyskanemu wykształceniu z zakresu nauk humanistycznych, przyrodniczych i społecznych oraz opanowaniu złożonych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej w dziedzinie pielęgnowania urody i powstrzymywania procesów starzenia oraz profilaktyki zdrowia, powinien posiadać kwalifikacje niezbędne do właściwego zaplanowania i świadomego prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających oraz podstawowych zabiegów leczniczych. Mając świadomość współodpowiedzialności za zdrowie i wygląd pacjenta, powinien wykonywać swój zawód ze szczególną starannością, zgodnie z zasadami etyki zawodowej i odpowiednimi uregulowaniami prawnymi.
 
Kosmetolodzy są przygotowani do nawiązywania współpracy z firmami produkującymi preparaty kosmetyczne (pielęgnacyjne i profesjonalne) oraz kierowania i zarządzania procesami produkcji preparatów kosmetycznych. Powinni uczestniczyć w systematycznym doskonaleniu poziomu zawodowego i wiedzy, poprzez podjęcie studiów podyplomowych, badań naukowych i zdobywaniu stopni naukowych.
 
Absolwent może kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia magisterskich w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu ze zniżką na czesne -15%.

UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWE ABSOLWENTA:
 • Charakteryzować wyposażenie różnego rodzaju gabinetów kosmetycznych,
 • Organizować stanowisko pracy,
 • Charakteryzować metody i środki oraz ogólne zasady dezynfekcji, dezynsekcji, sterylizacji,
 • Posługiwać się podstawowymi pojęciami z zakresu prawa i ekonomii w sferze działalności gabinetu kosmetycznego,
 • Postępować zgodnie z obowiązującymi w zawodzie normami etycznymi,
 • Posługiwać się nomenklaturą używaną w światowej kosmetyce i kosmetologii,
 • Rozpoznawać i charakteryzować rodzaj skóry i włosów,
 • Diagnozować w oparciu o przeprowadzone badania skóry i jej przydatków, odróżniać skórę zdrową od chorobowo zmienionej,
 • Sporządzać i stosować proste środki niezbędne do wykonywania zabiegów kosmetycznych,
 • Charakteryzować skład preparatów powszechnie używanych w kosmetyce oraz ich działanie na skórę i organizm,
 • Ustalać rodzaj zabiegu kosmetycznego zgodnie z rozpoznawaniem,
 • Wykonywać zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej zgodnie z etyką zawodową,
 • Wykonywać zabiegi fizykoterapeutyczne z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
 • Obsługiwać aparaty i urządzenia stosowane w kosmetyce z uwzględnieniem obowiązujących aktualnie przepisów sanitarnych, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przeciwpożarowych,
 • Oceniać jakość wykonanego zabiegu,
 • Udzielać porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej,
 • Nawiązywać kontakty z klientami,
 • Udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,
 • Pozyskiwać informacje o nowościach i trendach rozwojowych w kosmetyce i kosmetologii,
 • Korzystać z literatury zawodowej,
 • Ustawicznie dążyć do podwyższania kwalifikacji.
 

| WAŻNE INFORMACJE

Koszt studiów
Szczegóły harmonogram opłat dla studiów I stopnia dostępny: TUTAJ
Koncepcja kształcenia
Wymagane dokumenty rekrutacyjne
Obszary specjalizacyjne
Informacje i zapisy

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE A DOKUMENTY DONIEŚ PÓŹNIEJ

Search