ZIMOWE PROMOCJE

- BLOG: Świat Otylii Świat Otylii

otylia wozniakHej! Jestem Otylia i pasjonuję się kosmetologią naturalną. Na studiach licencjackich w WSNoZ badałam zdrowotne właściwości aloesu. Prezentuję przepisy na naturalne kosmetyki, które możesz zrobić sama z domowych składników. Warto wiedzieć, że kosmetologia, to nie tylko zaawansowane technologicznie produkty laboratoriów, ale także codzienna pielęgnacja w zgodzie z naturą. 

Prowadzę również bloga, na którego gorąco zapraszam: http://prawiecalymojswiat.blogspot.com/ 

Jeżeli chciałabyś porozmawiać o domowych kosmetykach - napisz do mnie: https://www.facebook.com/otylia.wozniak 

Zbiór ziół WAŻNE PORADY

ziolka


W przypadku samodzielnego zbierania ziół obowiązuje dokładna znajomość botaniczna ziół. Opisano szereg zatruć wywołanych omyłkowym zbiorem roślin trujących. Silnie trujący blekot pospolity mylony jest z pietruszką!

Czytaj więcej...

O nalewkach z pewnej mądrej książki

nalewki

Stare porzekadło głosi „Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach". Alkohol może także leczyć. W małych dawkach działa dezynfekująco, rozszerza naczynia krwionośne, podnosi ciśnienie krwi, pobudza pracę serca, ułatwia trawienie i poprawia nastrój. Znany jest również jako doskonały rozpuszczalnik :).

Czytaj więcej...

Zioła i witaminy

witaminy2

Tak jak w medycynie zioła mają zastosowanie w nowoczesnej kosmetyce. W kosmetyce pielęgnacyjnej stosowane są pod postacią masek, kataplazmów, naparzeń, okładów, składników płynów do twarzy i włosów, kremów, maści, szminek itp. Często rośliny poddane hibernacji, lekko zwiędłe, mają silniejsze działanie niż świeże. Różnorodność związków organicznych tworzących się w żywej roślinie jest wielka. Działanie tych substancji na ustrój uzależnione jest od ich budowy chemicznej.

Czytaj więcej...

Naturalne kosmetyki z domowych składników

naturalne kosmetyki

Będziesz zaskoczona jak łatwo i tanio możesz stworzyć maseczkę, peeling czy tonik własnej produkcji. Ponadto możesz nie zdawać sobie sprawy ile zdrowia drzemie w szafkach kuchennych. Polecam 14 przepisów na naturalne kosmetyki własnej produkcji.

Newsletter